Saç simülasyonu, orjinal adıyla scalp micopigmentation (SMP) saç dökülmesinden dolayı oluşan seyrek görünümü gidermek için yapılan cerrahi olmayan bir işlemdir. Saç pigmentasyonu diye de anılan bu işlem saç ekimi operasyonu olmadan saça sık ve kısa bir görünüm kazandırır.
Temel olarak noktasal pigmentasyon kullanılılan bu işlemde kafa derisine özel bir noktalama tekniğiyle kısa saç görünümü kazandırmayı amaçlar.
Dünyada SMP olarak da bilinen saç simülasyonu, yöntemiyle birçok insanın saçlarının görünümünü iyileştirmesine yardımcı olmuştur. Saç dökülmesi yaşıyorsanız ve saç ekimine alternatif bir çözüm arıyorsanız, saç simulasyonu tam size göre bir alternatif olacaktır.

Saç simülasyonu ve saç ekimi birbirini tamamlayan işlemlerdir .Saç simülasyonu  hızlı sonuç alma ve iyileşme süresi açısından avantajlıdır. Aynı zamanda tedavi sonuçları uygulama bitiminde hızlıca görülebilinir.
Saç simülasyonu herhangi bir saç kökü oluşturmaz veya ekmezken, incelme alanlarının görünümünü tamamlamaya yardımcı olur. Bu doğal pigmentler ile daha az saç yoğunluğuna sahip daha ince bölgelerin doldurulması işlemini son görünümü oluşturmak için tamamlayıcı bir dokunuş olarak düşünebilirsiniz. Soruna cerrahi müdahelesiz bir çözüm olarak Saç simülasyonu hızlı ve güvenli bir yöntemdir.
Pigmentasyonun uygulandığı derinlik ( epidermis) ve saç dökünün bulunduğu derinliğe (derma) kadar inmediği için saçın doğal döngüsünü etkilemediğinden ,saç pigmentasyonunun saçın
kendisine herhangi bir yarara veya zarara sebep olmaz.
Pigmentasyon yalnızca daha dolgun ve sık saçlara sahip olduğunuzu göstermenin bir yoludur.


Saç simülasyonu ve dövme birbirine benzerliklerinden dolayı karıştırılan işlemlerdir,ancak ikisi arasındaki farklar dövme,ağır metaller ve kimyasallar içeren kaşıntı ve tahrişe neden olabilecek
ömür boyu kalan boyalarla yapılırken ,saç simülasyonun boyaları ise insan sağlığına tamamen zararsız ve doğal olup kalıcılığı ortalama 4-5 yıldır. Saç simülasyonu ve dövme arasındaki bir diğer fark ise deriye uygulandıkları derinlik farklıdır.


Merak edilen başka bir konu ise işlem sonrası bakım süreci: İşlemden sonraki 3 gün su değmemesi gerekiyor . Spor gibi ani ve hızlı terlemeye sebep olacak aktivitelere de dikkat edilmesi gerekmektedir. 3. günden sonra duş alınabilir.Saç simülasyonu fiyatlandırması sabit bir fiyat üzerinden yapılmamaktadır. Kişinin yapılacak bölgedeki açıklığı, yapılacak bölge genişliği ve saç rengi gibi birçok farklı etken kullanılacak boya ve boya rengini etkilediğinden dolayı fiyatlar kişiye özel olarak belirlenir. Daha detaylı bilgi ve fiyatlandırma için 0535 894 95 92’ye WhatsApp üzerinden yapılacak bölgenin birkaç açıdan fotoğrafını yollayabilirsiniz.